webVPN


Saldırganların, uygulamalara ve sistemlere erişim için en çok kullandıkları yol çalınmış kimlik doğrulama bilgileridir. Veri sızıntılarının % 80'inden fazlası ele geçirilen şifrelerin kullanımından kaynaklanmaktadır.

Altosec webVPN çözümü; tek bir tıklama ile kod değişikliği yapmadan, herhangi bir eklenti yüklemeden ve farklı ürünleri entegre etmeden, istediğiniz URL için çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) yapar. VPN sunucuları olmadan, kurum içi veya buluttaki uygulamalarınıza güvenli erişim sağlar.


Parola neden yeterli değil?

Sistemlerinizi güvence altına almak için yalnızca kullanıcı adı ve parolaya güvenmek artık güvenli sayılmamaktadır. Kamu kurumlarına, şirketlere ve sıradan internet kullanıcılarına yönelik saldırılar gittikçe yaygınlaşıyor.
2020 Verizon veri sızıntıları araştırma raporuna göre, veri sızıntılarının %43'ü web uygulamalarından kaynaklanıyor ve bu 2019 yılına göre iki kattan fazla. %67'si çalınmış kimlik doğrulama bilgileri, hatalar ve sosyal saldırılardan kaynaklandı. Bu nedenle, verilerinizi korumanın daha güvenli yollarını bulmak çok önemlidir.

Kimlik doğrulama faktörleri nelerdir?

Kimlik doğrulama faktörü, bir uygulamaya veya veriye erişim izni vermeden önce kullanıcının kimliğini doğrulamak için kullanılan bir bilgidir. En yaygın kullanılan üç kimlik doğrulama faktörü şunlardır:

 • Bildiğiniz bir şey: PIN, parola veya belirlediğiniz gizli soruların cevapları
 • Sahip olduğunuz bir şey: kredi kartı, akıllı telefon, şifre üreten ve sertifika saklayan küçük donanımlar
 • Olduğunuz bir şey: parmak izi, yüz veya ses tanıma gibi farklı bir biyometrik bilgi

Yalnızca kullanıcı adı ve parola istemek, tek faktörlü kimlik doğrulamanın en yaygın örneğidir. İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) , yukarıdaki kategorilerden ikisini içerir. Çok faktörlü kimlik doğrulaması (MFA) için en az iki veya daha fazla kategoriden kimlik bilgileri gerekir. 2FA, MFA’nın bir alt kümesidir.

Neden Altosec webVPN?

 • Kolay kurulum: Herhangi bir API entegrasyonu, geliştirme veya kurulum yapmadan yalnızca birkaç tıklamayla kullanıcılarınız için çoklu kimlik doğrulamayı (MFA) etkinleştirin.
 • Çoklu kimlik doğrulama yöntemleri: Google Authenticator, güvenlik anahtarı (Yubikey vb. gibi) veya push bildirimleri ile farklı kullanıcılara farklı yöntemler seçin.
 • SSO - Tek oturum açma: Tek bir kullanıcı kimliği ile kurum içi ve SaaS uygulamalarına erişim ve kullanım kolaylığı sağlar.
 • Herhangi bir web uygulamasını güven altına alın: Kurum içi web uygulamalarına (web posta, intranet portal, vb.) veya DSL modem, IP Web kamerası, Wordpress yönetim ara yüzlerine girişi koruyun.
 • Esnek erişim kontrolü: Kimin, hangi kimlik doğrulama faktörlerini kullanarak hangi kaynağa erişeceğini kolayca tanımlayın.
 • Kolay kullanıcı yönetimi: Çalışanlarınız Microsoft Active Directory veya OpenLDAP gibi kurumsal LDAP sunucunuzu kullanırken, dış kullanıcıları (taşeron vb.) yönetim arayüzünde tanımlayabilirsiniz.
 • VPN sunucuları olmadan güvenli bağlantı: Pahalı ve yönetimi zor VPN sunucularına ihtiyacınız yok. Kullanıcılarınız, herhangi bir ek yazılım kullanmadan herhangi bir cihazdan ve dünyanın herhangi bir yerinden güvenli şekilde bağlanabilir.
 • Denetim ve raporlama: Tüm uygulamalarınızdaki oturum açma ve saldırı girişimleri loglanır.


webVPN

IoT Güvenliği

Gartner, 2020 yılında tespit edilecek siber saldırıların %25'inden fazlasının IoT içereceğini söylüyor. IoT cihazları:

 • sürekli açık ve internete bağlı olduğu için siber saldırganlar için cazip bir hedef haline gelmektedir.
 • genellikle saldırıya açık eski işletim sistemleri ve güvenli/güncel olmayan yazılımlar ile çalışmaktadır.
 • hem DDoS saldırıları için hem de kurum içi verilere erişmek isteyen saldırganlar için kolay bir giriş noktası olarak kullanılmaktadır.

Altosec, kullanımı kolay arayüzü ile IoT cihazlarınızı güvenli şekilde yönetmenizi ve korumanızı sağlar.

Bize ulaşın


Altosec ürün ve servisleri hakkında sorularınız için

(0312) 265-0807

Bilkent Cyberpark, A Blok No:703
Ankara 06800 TURKIYE